Menu
Poradnik konsumenta
Obowiązki sprzedawcy
Wada towaru
Zakup na odległość
Wzór dokumentu
Gwarancja
Rękojmia
Federacja Konsumentów
Przepisy konsumenckie

Ciekawe strony prawnicze
Prawo karne

Prawo karne - poradnik prawny.

Prawo rodzinne

Poradnik prawny z zakresu prawa rodzinnego. Akty prawne i inne przepisy dotyczące rozwodów, separacji i alimentów. Przydatne formularze i przykłady orzeczeń sądowych.

Sprawy majątkowe

Podział majątku wspólnego małżonków i dział spadku


Separacja i rozwód

Zagadnienia dotyczące rozwodu i separacji, wyjaśnienie różnic i porównanie skutków prawnych.

Alimenty

Przepisy prawne regulujące uprawnienia i obowiązki alimentacyjne. Opis procedury prawnej i wymaganych dokumentów dla uzyskania świadczeń alimentacyjnych.

Prawo pracy

Poradnik dla pracowników i pracodawców rozwiązujących stosunek pracy. Opracowany na podstawie aktualnego kodeksu pracy

Obywatelstwo polskie

Informacje prawne dla osób ubiegających się o obywatelstwo polskie oraz dla polskich emigrantów chcących uzyskać potwierdzanie polskiego obywatelstwa. Opis procedury pranej i praktyczne porady.

spadek

Co robić gdy otrzymasz spadek? - Porady prawne dotyczące spadku, zachowku, dziedziczenia i innych zagadnień z prawa spadkowego. Wzory pism, wybrane akty prawne i przykłady orzeczeń.

Prawo upadłościowe

Poradnik prawny dla osób i firm zagrożonych niewypłacalnością. Możliwości prawne ogłoszenia upadłości i jej skutki dla właściciela i wierzycieli. Opis procedury upadłościowej i wykaz aktualnych aktów prawnych.

Czym jest mobbing?

Mobbing to coś więcej niż zła atmosfera w miejscu pracy. Może on dotykać różnych form od krytyki życia zawodowego i osobistego, aż po groźby, obelgi. Zwykle przybiera on psychiczne formy dręczenia poszkodowanego. Porady prawne dla osób dotkniętych mobbingiem w pracy.

Porady prawne dla Polaków za granicą

Porady w zakresie uzyskaniu potwierdzenia obywatelstwa polskiego. Reprezentacja przed polskimi sądami w sprawach o spadek, legalizacji pobytu w Polsce i umiejscowienia zagranicznych aktów stanu.

adwokat

Kancelaria Adwokacka w Warszawie. Udziela pomocy prawnej w zakresie prawa karnego,gospodarczego i cywilnego.

 

Link do nas

Pomóż w popularyzacji naszego serwisu i wstaw na swojej stronie link do nas, wystarczy skopiować podany niżej fragment kodu i wkleić w kodzie strony.Nasz baner będzie tak wyglądał na Twojej stronie:

prawa konsumenta


Wyszukiwarka porad prawnych
 
Copyright: © www.sprzedaz.konsumencka.edu.pl · kopiowanie bez zgody autorów zabronione · Zastrzeżenia prawne